Dacă ați putea să votați din nou la alegerile din 2020 pentru Primăria Constanța, pe cine ați alege?

122
Dacă ați putea să votați din nou la alegerile din 2020 pentru Primăria Constanța, pe cine ați alege?

Vă propunem să răspundeți la întrebarea de mai jos. Este un demers jurnalistic pentru a afla dacă s-a schimbat ceva în preferințele constănțenilor în ultimii aproape trei ani.

Vă reamintim rezultatele obținute în 2020 de cei mai bine clasați candidați.

Candidatvoturi%
Vergil Chițac27.56928.48
Stelian-Cristian Ion23.52324.30
Decebal Făgădău23.41424.19
Horia Constantinescu4.8765.03
Corina Martin3.2233.33
Claudiu Palaz2.3862.46
Mircea Dobre1.8861.94
Andrei Popescu1.4141.46

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*